Epsomská sůl 250 g

Kód: 513
Značka: Laffe
Skladem
Epsomská sůl
 
(síran hořečnatý) z vápencových dolů. Přispívá k celkovému uvolnění a detoxikaci organismu. Ulevuje při bolestech svalů a kloubů. Přináší zklidnění těla i mysl.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Epsomská sůl
 
Epsomská sůl (síran hořečnatý) z vápencových dolů. Přispívá k celkovému uvolnění a detoxikaci organismu. Ulevuje při bolestech svalů a kloubů. 
Jedná se o solné krystaly s obsahem vody (heptahydrát). Obsahuje minerály, které se relaxační koupelí nebo jemným  peelingem výborně vstřebávají přes kůži do těla.
Připomíná běžnou kuchyňskou sůl, která je tvořena chlorem a sodíkem. Epsomská sůl obsahuje přírodní formu síranu a hořčíku, má hořkou chuť, bez zápachu s neutrálním pH pro pokožku.
Hořčík je užitečný při: 
artritidě, bolestech svalů a revmatických bolestech,
snížení míry únavy a vyčerpání,
nastavení normální psychické činnosti,
pomoci proti svalovým křečím a hypertenzi,
osteoporóze a migrénám,
zmírnění premenstruačních příznaků a menstruačních bolestí,
absorpci vápníku a pomáhá tak udržovat zdraví zubů a kostí…
Síra je významná pro:
zlepšení kvality vlasů, pokožky (stává se hydratovanou a pružnou), nehtů a kloubů, hormonální rovnováhu,
posílení imunitního systému včetně detoxikace,
metabolismus tuků, uhlohydrátů, 
regeneraci buněčného jádra, dýchání buněk, buněčnou absorpci živin,
energetické procesy…
Použití:
Epsomská sůl se používá nejčastěji k vnějšímu použití. Je možné používat i vnitřně, kdy užívání epsomské soli doporučujeme konzultovat s lékařem.
Používá se nejčastěji do koupele, přípravu peelingů, vlasových masek a díky detoxikačním účinkům má uplatnění při očistě jater. Dokonce se používá jako čistící prostředek. 
Hořčíková koupel:
Do teplé vody vsypte 1 hrnek epsomské soli a dopřejte si 20 minut blahodárné relaxační koupele. Koupel v epsomské soli pomáhá při nadýmání, pocitu těžkých nohou. Nezapomeňte dodržovat pitný režim, který podporuje detoxikaci organismu.
Péče o vlasy:
Dodejte vašim vlasům život. Přidejte trochu epsomské soli ke kondicionéru a vmasírujte do pokožky hlavy. Důkladně opláchněte. Epsomská sůl dokonale odstraňuje mastnotu z vlasů a vlasy krásně vyživuje a dodává jim objem.
Péče o pokožku:
Dopřejte vaši pokožce přísun minerálů a důkladný jemný peeling. Stačí do dlaně nasypat trochu epsomské soli a promasírovat pokožku celého těla. Jemný peeling z epsomské soli podporuje odstranění odumřelých buněk, celkovou očistu a redukci celulitidy. Výsledkem je jemná a dokonale čistá pokožka.
Zahrada:
Epsomská sůl se využívá jako přírodní náhrada chemických hnojiv. Roztok z epsomské soli odradí hmyz. Připravte si roztok smícháním epsomské soli s vodou v poměru 1:8
Domácnost:
Připravte si z epsomské soli a esenciálních olejů domácí aviváž nebo s její pomocí odstraňte usazené nečistoty.
Co možná nevíte, že:
Epsomská sůl je heptahydrát síranu hořečnatého MgSO₄·7H₂O bývá často označována jako Glauberova sůl. Glauberova sůl je dekahydrát síranu sodného Na2SO4 · 10H2O. Obě soli mají podobné detoxikační a laxativní účinky a využívají se v lékařství. Mají schopnost na sebe vázat vodu ve střevech. Epsomská sůl svým složením nezatěžuje tolik ledviny jako Glauberova sůl.
Upozornění: není vhodné pro těhotné a kojící ženy. Není určeno pro děti do 3 let.
Skladování: skladujte v suchu do 25°C mimo dosah dětí.
Složení: epsomská sůl (99,9+ % MgSO4.7H2O)
Obsah: 250 g / 500 ml
 
Distributor:
TASKA CZ s.r.o., Jičínská 226/17,130 00 Praha 3, IČO 06288910

Doplňkové parametry

Kategorie: Koupelové soli
? Epsomská koupelová sůl 250 g: Epsomská koupelová sůl 250 g